środa, 24 lipca 2013

Pierwsza rasa - Shih tzu (część 1)

Witajcie!
Dzisiaj mam dla Was pierwszą rasę - Shih tzu.

"Istniały teorie, według których shih tzu powstał ze skrzyżowania pekińczyka z lhasa apso,           jednakże analizy DNA wskazują, że shih tzu jest znacznie starszą rasą."
Shih-tzu-Fibi.jpg Szata i umaszczenie
Włosy shih tzu są długie i miękkie. Występujące kolory włosa to:
 1. biały
 2. beżowy
 3. tricolor
 4. i czasami - czarny
Charakter oraz zachowanie
Shih tzu są psami niezależnymi, wesołym, inteligentnymi oraz towarzyskim. Łatwo przystosowują się do życia rodziny. Toleruje inne zwierzęta domowe oraz nadaje się do hodowania z dziećmi w rodzinie.O shih tzu dzisiaj na tyle będzie jeszcze druga część. I żeby nie było, o shih tzu nie wiem zbyt wiele i napisałam tego posta tylko dla Italii. Część tekstu jest z wikipedii wzięta, a część z pustego łba mojego.

Ogłoszenia Parafialne
 1. O rasach psów będzie co weekend, w sobotę lub niedzielę.
 2. Kombinuję z jakimś konkursem i poszukuję kogoś kto i bu na swoim logu zamieścił reklamę konkursu i bloga (chętnych proszę o kontakt na  cromimi do janinka20024 lub przez pocztę komureczka.komurkowa@gmail.com).
 3. Posty nie będą raczej zbyt często, gdyż w wakacje mam sporo wyjazdów i w ogóle... wtedy Shila siedzi u znajomych mojej mamy.
I to tyle na dzisiaj. 
Pa!
Janinka i Shila

6 komentarzy:

 1. Właśnie zauważyłam, że pojawiło się wspomnienie o akcji ,,POMAGAM SASHY'' - za co jestem dozgonnie wdzięczna ! Dziękuję bardzo za wzmiankę o mojej suczce i jej problemie - kochamy Was !

  PS. Będziemy zaglądać częściej ^o^
  Pozdrawiamy,
  ŁAPKA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy serdecznie ^^. Parę moich znajomych już zamieściło na swoich stronach Wasz link. Wraz z Shilą dzielnie szukamy informacji o Waszym problemie, ale jak na razie nic nie ma >;

   Usuń
 2. Dzęki <3 Lucuuuś <3 Łiiii! Lajla mówi, że spapugowałaś od Bunny_Kou Ogłoszenia Parafialne :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli chciałabyś mieć na swoim blogu szablon stworzony specjalnie dla ciebie zapraszam do złożenia zamówienia na ranimathurartstudio.blogspot.com
  Z przyjemnością stworzę dla ciebie coś wyjątkowego.

  OdpowiedzUsuń